Zajímavé informace a události WW2

Jako správné War centrum, se zde nebudeme zabývat jen druhoválečnými nálezy, ale i zajímavostmi z období druhé světové války a rozbory munice, se kterou se bohužel ještě v dnešní době může každý hledač setkat.

Novým spoluautorem stránek je Klomfi, který se o tuto sekci bude starat společně s Liborem.

 

 

Vzpomínka na Lidice

 

Lidice

V noci z 9. na 10 června 1942 došlo k jedné z nejtragičtějších událostí WW2 na území Protektorátu Čechy a Morava - Byly vypáleny Lidice.

Když 27. května 1942 explodovala bomba, která smrtelně zranila Reinharda Heydricha, v malé obci Lidice mohl sotva kdo tušit, jak tragicky se atentát na říšského protektora zapíše do života této vesnice. Ve skutečnosti této obci na Kladensku zbývalo jen několik posledních dní. Jednotky SS pod vymyšlenou záminkou, že se v Lidicích skrývají parašutisté, obec 10. června 1942 vypálily a srovnaly se zemí.

 

Spolek Bílá Růže

Bílá růžePopravčí celou mnichovské věznice Stadelheim se 22. února 1943 krátce po páté hodině odpolední ozývá svist ostří popravčí gilotiny. Svůj život zde končí tři studenti mnichovské univerzity. Provinili se tím, že burcovali proti Hitlerově tyranii formou protinacistických letáčků... Poslední, šesté, vydání bylo této skupině však osudné...

Dvojníci ve válce

Stalin

Strach z atentátu na svojí osobu měli panovníci a vládci již odjakživa. S postupem času s vývojem zbraní a technoligií čímdál více mocných "pánů" mělo strach o své životy. Počínaje od otrávených jídel, až po bombové atentáty. Během druhé světové války bylo zaznamenáno snad nejvíce pokusů o atentáty na vysoce postavené muže. I samotný Adolf Hitler, J.V.Stalin a Bernard Motgomery měli oprávněný strach o své životy. Proto tehdejší zpravodajské služby byly zaúkolovány tím, aby sehnaly dokonalé dvojíky. Tento úkol měl i samozřejně kamuflážní význam, aby dvojníci zmátli všude se pohybující špiony.

Německá chemická plechovka

Německá chemická plechovka - prostředek, určený k výcviku v identifikaci bojových chemických látek. Jedná se o plechovku plnou nebezpečných plynů využívaných během WW2.

 

 

Protipěchotní mina Stockmine 43 (St.Mi. 43)

Německý Wehrmacht během druhé světové používal řadu min. Jednou z nich byla i Stockmine 43. Betonová, protipěchotní mina s kovovýmy střepy pro zvýšení smrtícího účinku proti protivníkovi.

Manuál pro posádku tanku Tiger I.

 

Manuál tanku Tiger 1Německý tank Tiger se ve službách Wehrmachtu a Waffen SS stal legendou tankové výzbroje během druhé světové války. Tento manuál byl vydán dne 1. srpna 1943 generálním inspektorem tankových vojsk. V tomto článku najdete originál příručku s popiskami. Tato příručka byla vydána v kreslené, zábavné formě s mnoha praktickými znázorněními.

 

Stránka:  1

Nejčtenější články

Nejčtenější vůbec

Partnerské weby

LovecPokladu.cz - detektory kovůDetektory kovů TesoroDetektory kovů C.ScopeDetektory kovů Mlejnský

Nejživější v chatu

Petr: Ahoj poradí nám někdo jaký detektor koupit pro začátečn&iac... » ukázat

Kubin: Prosim vas jaká cívka je nejvhodnější ta moje už odsloužila... » ukázat

> Vstup do chatu